Lignofix Super bezbarvý 0,45kg

Lignofix Super bezbarvý
 

Likvidace a následná dlouhodobá prevence biotických škůdců ve stavbě. Lignofix Super je silně koncentrovaný profesionální přípravek s širokým účinkem vhodný k sanaci již napadeného dřeva a zdiva. Lignofix Super má vysokou vydatnost při zachování účinku i rentability aplikace. Ideální pro specializované profesní firmy, ale také kutily s vysokými nároky na kvalitní ochranu dřeva. Koncentrát 1:19. Vydatnost balení 0,45 kg cca 45 m2.

 
Doporučená cena bez DPH : 578,5,- Kč
Doporučená cena s DPH : 699,- Kč
Dostupnost zboží: Skladem
Hmotnost: 0.55 kg
 
 
 

Lignofix Super, sanace napadených staveb, plošná likvidační a preventivní ochrana dřeva i zdiva proti škůdcům, ředění 1:19 vodou, balení 0,45 kg cca 45 m2

Spolehlivá likvidace a následná dlouhodobá prevence biotických škůdců ve stavbě. Lignofix Super je silně koncentrovaný profesionální přípravek s širokospektrální účinností velmi vhodný k sanaci již napadeného dřeva a zdiva. Specifické složení zajišťuje vysokou vydatnost při zachování optimální působnosti a současně ekonomické rentability aplikace. Těchto vlastností využívají specializované profesní firmy, odborníci a v neposlední řadě každý kdo má zájem o kvalitní ošetření napadené stavby.

Širokospektrální vysoce koncentrovaný přípravek ( 1:19) určený k ošetření dřeva již napadeného dřevokazným hmyzem s následnou preventivní ochranou proti dřevokazným houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu. Je vhodný pro sanaci již napadeného dřeva při rozsáhlých rekonstrukcích staveb, kde bylo zjištěno napadení biotickými škůdci. Je určen také k preventivní ochraně zdících materiálů a omítek proti prorůstání dřevokaznými houbami (např. dřevomorkou domácí).

 Lignofix Super se používá naředěný vodou nebo lihem až 1:19. Po naředění aplikujte nátěrem, postřikem nebo máčením na dokonale očištěné dřevo tak, aby byl na 1m2 povrchu dřeva dodržen minimální příjem. V případě sanace napadeného dřeva je vhodné na místa a okolí aplikovat roztok přípravku injektáží. Před aplikací dalších nátěrů nebo instalací krycích materiálů je vhodné nechat přípravek důkladně zaschnout. Opracované případně zakrácené konstrukční prvky naimpregnujte dodatečně.

V případě napadení dřeva dřevokazným hmyzem očistěte materiál od špíny nečistot, starých nátěrů a naneste aplikační roztok v potřebném množství na jeho povrch. Pokud není možné starý nátěr odstranit, nebo pokud chcete maximalizovat účinnost, aplikujte přípravek injektážně.
Dřevo nebo části konstrukčních prvků, které jsou napadeny dřevokaznými houbami, je nutné opatrně odstranit minimálně 0,5 m od viditelně napadeného místa. Důležitá je kontrola okolního zdiva z hlediska výskytu podhoubí dřevokazných hub. Postižené zdivo vyčistěte, odstraňte omítku a místo opatrně opalte hořákem. Následně aplikujte příslušný přípravek Lignofix. V případě napadení dřeva plísněmi lze nejprve použít přípravek Fungispray bezchlorový a po zaschnutí ošetřete přípravkem Lignofix.

Doporučení: V exteriéru je vhodné zajistit pomocí krycího nátěru snížení tvorby výsušných trhlin (obložení, ploty, konstrukce, apod.). Přípravky řady Lignofix jsou odzkoušeny pod syntetické i vodouředitelné krycí laky a lazury jak do interiéru tak i exteriéru.

Barevné modifikace: bezbarvý (nemění vzhled dřeva)

Skladovatelnost: 24 měsíců 

Dostupná balení: 0,45 kg, 0,9 kg, 4,5 kg

Parametry zboží
koncentrát:   bezbarvá viskózní kapalina charakteristického zápachu
složení:   syntetický pyrethroid, kvartérní amoniová sůl, thiazolová sloučenina ...
typové označení:   FB, P, IP, 1, 2, 3, S, D
účinnost (FB):   ochrana proti dřevokazným houbám
účinnost (P):   ochrana proti plísním
účinnost (IP - dosp/l+p):   ochrana proti dřevokaznému hmyzu - likvidačně a preventivně
vhodné použití:   staré dřevo, zdivo, sanace
expozice:   interiér – exteriér
aplikace:   stříkání, natírání, máčení, ponořování, injektáž
doporučené ředění:   1:19 vodou
doporučený počet ošetření:   interiér 1-2x, exteriér 1-2x dle expozice
vydatnost:   1 kg koncentrátu až na 105 m2 povrchu dřeva
minimální příjem:   10 g/m2
doba ochrany:   v interiéru 10 let a doporučena kontrola po 5 letech, v exteriéru 5 let a doporučena kontrola po 5 letech
barevné modifikace:   bezbarvý
balení:   0,45 kg, 0,9 kg, 4,5 kg
skladování:   +5 °C až +25 °C

Odeslání odkazu zboží na email známého

@

Systém odešle Vaši zprávu s odkazem vybraného zboží na Vámi zadaný email.

Komentáře lze přidávat jen po registraci a příhlášení uživatele. Toto opatření jsme zavedli z důvodu větší kvality a důvěryhodnosti komentářů.

 
@
@
 
 
 
 

Přiložené soubory zboží:

file Bezpečnostní list  

file Prohlášení o shodě  

file Technický list  

 

Lignofix Super
 
 • 1 385 ,- Kč

  Lignofix Super bezbarvý 0,9kg

  Likvidace a následná dlouhodobá prevence biotických škůdců ve stavbě. Lignofix Super je silně koncentrovaný profesionální přípravek s širokým účinkem vhodný k sanaci již napadeného dřeva a zdiva. Lignofix Super má vysokou vydatnost při zachování účinku i rentability aplikace. Ideální pro specializované profesní firmy, ale také kutily s vysokými nároky na kvalitní ochranu dřeva. Koncentrát 1:19. Vydatnost balení 0,9 kg cca 95 m2.

 • Sleva 0% 
  829 ,- Kč

  Lak na dřevo Indulak lesk 2,5 l

  Polyuretanový vodouředitelný lak na dřevo Indulak lesk pro použití v interiéru i exteriéru. Lak na dřevo je velmi vhodný k nátěru podlah, parket, nábytku, dřevěného obložení, plotů, na okna, dveře, zahradní nábytek apod. Pro venkovní prostředí je ideální kombinace s lazurami Impranal. Lak na dřevo Impranal chrání před okolními vlivy a stárnutím. Je otěruvzdorný, schválený pro dětské hračky.

 • Sleva 0% 
  18 ,- Kč

  Štětec plochý KLASIK EXTRA 1“ (25mm)

  Štětec plochý o velikosti 1“ (25 mm). Určený k nenáročným profesionálním a veškerým hobby aplikacím všech nátěrových hmot. Štětec plochý Klasik EXTRA je vyrobený z přírodní štětiny. Univerzální štětce pro kvalitní a rychlé nanášení syntetických nebo vodouředitelných lazur, laků, barev a také chemických přípravků.

 

KOH-IN s.r.o.

Lipnická 5
75361 Hranice IV - Drahotuše

IČ: 26808889
DIČ: CZ26808889

Telefon: +420 774 404043