Lignofix Efekt zelený 1kg

Lignofix Efekt zelený
 

Ochrana dřeva - Lignofix Efekt. Koncentrát 1:4 s dlouhodobým účinkem proti dřevokazným škůdcům. Přípravek je určen k preventivní ochraně dřeva v interiéru a exteriéru staveb a také k ošetření zdiva proti prorůstání dřevokaznými houbami. Lignofix Efekt je odolný proti vymývání. Ochrana dřeva k ošetření menších a středně velkých ploch. Vydatnost balení 1 kg cca 25 m2.

 
Doporučená cena bez DPH : 154,- Kč
Doporučená cena s DPH : 186,- Kč
Dostupnost zboží: Skladem
Hmotnost: 1.00 kg
 
 
 

Lignofix Efekt, impregnace na dřevo - preventivní ochrana dřeva proti škůdcům, bezbarvý koncentrát 1:4, balení 1 kg cca 25 m2


Lignofix Efekt je koncentrovaný kapalný přípravek s preventivním účinkem proti dřevokaznému hmyzu (např. červotoč, tesařík), dřevokazným houbám (např. dřevomorka domácí), dřevozbarvujícím houbám a plísním. Je určen k povrchové ochraně dřeva v interiérech (např. střešní konstrukce, podlahy) a v exteriérech bez přímého a trvalého kontaktu se zemí (např. střešní podbití, dřevěné stavby, ploty) a také k ochraně zdiva a omítek proti prorůstání dřevokaznými houbami. Impregnace na dřevo přípravek Lignofix Efekt je odolný proti vymývání.

 

 

Příprava aplikačního roztoku: Přípravek se ředí vodou v poměru 1:4. Minimální příjem koncentrátu je v případě dřeva 40g/m2 (25m2/kg), v případě zdiva se Lignofix Efekt neředí, minimální příjem činí 120g/m2 (cca 8m2/kg). Detailní informace naleznete v Technickém listu anebo etiketě.

Návod k použití: Lignofix Efekt po naředění aplikujte nátěrem, postřikem nebo máčením na dokonale očištěné dřevo (bez starých nátěrů, nečistot, prachu, kůry, lýka). Dřevo napadené dřevokaznými houbami odstraňte do vzdálenosti alespoň 0,5m od okraje viditelného napadení a nahraďte ho novým, pokud je napadeno i zdivo, odstraňte omítku, vyškrabejte spáry, zdivo opalte hořákem a preventivně ošetřete tímto přípravkem. Doporučený počet povrchového ošetření pro interiér 2x, pro exteriér 2-3x. Vhodná aplikační teplota v rozmezí 5°C – 25°C.

Doporučení: V exteriéru je nutné překrytí vhodným nátěrem zabraňujícím tvorbě trhlin. Před aplikací dalších nátěrů (laky, lazury) doporučena doba zasychání 3 dny.

Upozornění: Není určen pro použití na dřevo přicházející do přímého kontaktu s potravinami, krmivy a pitnou vodou ani k ošetření dřeva na výrobu dětského nábytku a hraček.

Doba ochrany: v interiéru po dobu životnosti stavby, v exteriéru doporučená kontrola po 10 letech


Skladovatelnost: 24 měsíců při dodržení skladovacích podmínek. (Případné přemrznutí přípravku neovlivní jeho účinnost)

Barevné modifikace: bezbarvý (nemění vzhled dřeva), zelený, hnědý

Dostupná balení: 1 kg, 5 kg

 

 

Parametry zboží
koncentrát:   nažloutlá viskózní kapalina charakteristického zápachu
typové označení:   FB, P, B, IP, 1, 2, 3, S
účinnost (FB):   ochrana proti dřevokazným houbám
účinnost (P):   ochrana proti plísním
účinnost (B):   ochrana proti dřevozabarvujícím houbám (zamodrání)
účinnost (IP - dosp/p):   ochrana proti dřevokaznému hmyzu - preventivně
účinnost (IP - vs/p):   ochrana proti vývojovým stadiím dřevokazného hmyzu - preventivně
vhodné použití:   nové dřevo, zdivo
expozice:   interiér – exteriér
aplikace:   stříkání, natírání, máčení, ponořování
doporučené ředění:   1:4 vodou
doporučený počet ošetření:   stříkání, natírání / interiér 2x, exteriér 2-3x dle expozice
vydatnost:   1 kg koncentrátu až na 25m2 povrchu dřeva
minimální příjem:   40 g/m2
doba ochrany:   v interiéru po dobu životnosti stavby, v exteriéru doporučená kontrola po 10 letech
barevné modifikace:   bezbarvý, zelený, hnědý
balení:   1 kg, 5 kg
skladování:   +5 °C až +25 °C, krátkodobé přemrznutí přípravku není na závadu

Odeslání odkazu zboží na email známého

@

Systém odešle Vaši zprávu s odkazem vybraného zboží na Vámi zadaný email.

Komentáře lze přidávat jen po registraci a příhlášení uživatele. Toto opatření jsme zavedli z důvodu větší kvality a důvěryhodnosti komentářů.

 
@
@
 
 
 
 

Přiložené soubory zboží:

file Bezpečnostní list  

file Prohlášení o shodě  

file Technický list  

 

Lignofix Efekt
 
 • 761 ,- Kč

  Lignofix Efekt hnědý 5kg

  Ochrana dřeva - Lignofix Efekt. Koncentrát 1:4 s dlouhodobým účinkem proti dřevokazným škůdcům. Přípravek je určen k preventivní ochraně dřeva v interiéru a exteriéru staveb a také k ošetření zdiva proti prorůstání dřevokaznými houbami. Lignofix Efekt je odolný proti vymývání. Ochrana dřeva k ošetření menších a středně velkých ploch. Vydatnost balení 5 kg cca 125 m2.

 • 2 732 ,- Kč

  Lignofix E – Profi zelený 10kg

  Lignofix E Profi je inovovaná profesionální dlouhodobá ochrana dřeva, především nového, nabízející vysoký standard preventivního ošetření. Lignofix E Profi je vyráběn ve vysoké kvalitě, obsahuje množství účinných látek a stabilního barviva, což umožňuje jeho využití i ve specializovaných provozech na ochranu dřeva. Odolný vymývání. Koncentrát 1:9. Vydatnost balení 10 kg cca 500 m2.

 • Sleva 0% 
  30 ,- Kč

  Štětec plochý KLASIK EXTRA 2,5“ (63mm)

  Štětec plochý o velikosti 2,5“ (63 mm). Určený k nenáročným profesionálním a veškerým hobby aplikacím všech nátěrových hmot. Štětec plochý Klasik EXTRA je vyrobený z přírodní štětiny. Univerzální štětce pro kvalitní a rychlé nanášení syntetických nebo vodouředitelných lazur, laků, barev a také chemických přípravků.

 

KOH-IN s.r.o.

Lipnická 5
75361 Hranice IV - Drahotuše

IČ: 26808889
DIČ: CZ26808889

Telefon: +420 774 404043